1399/11/18
برگزاری مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خوابگاه دمشق دانشجویان بین الملل
به همت رابط بین‌الملل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها وجشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خوابگاه دمشق برگزار شد.
برگزاری مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خوابگاه دمشق دانشجویان بین الملل

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا روز چهارشنبه 15 بهمن 99 در نمازخانه خوابگاه دمشق برگزار شد.
در این مراسم حجت ‌الاسلام ‌والمسلمین سالمی، امام جماعت خوابگاه با استناد به سوره مبارکه کوثر به سبک زندگی فاطمی ومکتب فاطمی وسیره حضرت زهرا (س) در ابعاد مختلف عبادی، اجتماعی وسیاسی پرداخت و با بیان روایاتی گفت: در عظمت و مقام حضرت زهرا(س) همین بس که وجود مبارک امامان علیهم السلام مادر بزرگوارشان را حجت خدا بر خودشان میدانستند وهمواره او را الگو قرار میدادند. وی همچنین افزود: اکثر مفسرین حضرت فاطمه را خیر کثیر می دانستند واز مصادیق بارز این خیر کثیر وجود مبارک حضرات ائمه اطهار علیهم السلام وفرزندان و سادات بزرگواریست که یکی از این فرزندان پر خیر وبرکت ایشان حضرت امام راحل عظیم الشأن بودند که انقلابی را بوجود آورد که زمینه و مقدمه ظهور حضرت ولی عصر(عج) خواهد بود.
وی در پایان سخنان خود به اقتدار و پیشرفت انقلاب اسلامی در عرصه های پزشکی، علم ودانش هسته ای و نظامی و اعتبار بین المللی اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از فرزندان حضرت زهرا(س) مقام معظم رهبری با رهبری پیامبر گونه خود می باشد که ملت انقلابی و ولایتمدار نیز درآن سهیم هستند.
توضیح اینکه درپاپان مراسم دانشجویانی از لبنان، پاکستان، کشمیر و نیجریه به شعر خوانی و مداحی پرداختند و با اجرای مسابقات واهدای جوایز و پذیرایی مراسم خاتمه یافت.


نظرات کاربران
کد امنیتی