1399/12/09
برگزاری مراسم میلاد امام علی (ع) در خوابگاه دمشق دانشجویان بین الملل
به همت رابط بین ‌الملل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم میلاد امام علی (ع) در خوابگاه دمشق برگزار شد.
برگزاری مراسم میلاد امام علی (ع) در خوابگاه دمشق دانشجویان بین الملل

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا روز پنجشنبه 7 اسفند 99 در نمازخانه خوابگاه دمشق، با حضور حجت الاسلام والمسلمین غفاری؛ معاون دفتر نهاد برگزار شد.
در این مراسم حجت ‌الاسلام ‌والمسلمین غفاری، بمناسبت میلاد امام علی (ع) به تفسیر آیاتی از قرآن کریم ازجمله آیه پنجم سوره مبارکه مايده پرداخت و گفت: إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ؛ « سرپرست و رهبر شما تنها خدا است، و پيامبر او، و آنها كه ايمان آورده‏ اند و نماز را بر پا مي‏ دارند و در حال ركوع زكات مي‏ پردازند»؛ امام علی (ع) قرآن ناطق و مجسم است. هرجای قرآن و در هر آیه ای که صحبت از جهاد، تقوا، عدالت، شجاعت، انفاق و هر فضیلت دیگری می شود قطعا امیرالمومنین (ع) مصداق اکمل و بارز آن می باشد. او با قرآن و قرآن با اوست همانطور که پیامبر (ص) فرمود علی با حق و حق باعلی است.
وی در پایان سخنان خود امام علی (ع) را اسوه والگوی عینی ولایتمداری برشمرد و در عصر ما نیز سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را ولایتمدار و مطیع ولی امر زمان خود و مکتب ایشان را مکتب علوی معرفی کرد.
توضیح اینکه در پایان مراسم دانشجویان میهمان سفره امام علی (ع) بودند.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی