1399/12/28
برگزاری مراسم میلاد امام حسین (ع)، حضرت اباالفضل (ص) و امام زین العابدین (ع) در خوابگاه دمشق دانشجویان بین الملل
به همت شورای فرهنگی خوابگاه دمشق و رابط بین ‌الملل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم میلاد امام حسین (ع)، حضرت اباالفضل (ص) و امام زین العابدین (ع) در خوابگاه دمشق برگزار شد.
برگزاری مراسم میلاد امام حسین (ع)، حضرت اباالفضل (ص) و امام زین العابدین (ع) در خوابگاه دمشق دانشجویان بین الملل

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا روز چهارشنبه 27 اسفند 99 در نمازخانه خوابگاه دمشق، با حضور حجت الاسلام والمسلمین    آل یمین؛ برگزار شد.

در این مراسم حجت ‌الاسلام ‌والمسلمین آل یمین، به بیان روایتی از پیامبر(ص) پرداخت و گفت: پیامبر اکرم (ص) در جمعی از اصحاب خود مهمترین دستگیره ایمان را، محبت و دشمن داشتن به خاطر خدا عنوان کردند. یکی از مهمترین نتایج تربیتی ایشان جهت دادن به حب و بغض های مومنین بوده است.

وی در ادامه با اشاره به این نکته که مومنین واقعی فراتر از مرزها، ایمان را معیار اصلی حب و بغض های خود می دانند افزود: دیگر فرقی نمی کند که آن مومن اهل کجا باشد. فرقی ندارد اهل لبنان باشد یا کشمیر و یا نیجریه. همین محبت باعث بذل جان و مال در راه مومنان دیگر سرزمینها است و این دوری فاصله های جغرافیایی مانع محبت بین دلهای مومنین نیست.

وی در ادامه گفت: مشکل مردم مظلوم یمن دل هر مومنی را به  درد می آورد. همان قدر که مردم کشمیر به عماد مغنیه علاقه دارند مومنین نیجریه به عارف الحسینی علاقه مند هستند و شیخ زکزاکی محبوب قلوب مومنین در هر جای عالم است. از علایم این محبت بذل مال است که  در این ماه شعبان و صلوات شعبانیه نیز به این مواسات تاکید شده است. از این رو مومنین  می بایست در مقام عمل به فرمایش رهبری مبنی بر رزمایش مواسات که نشان دهنده عمق محبت است توجه بیشتر داشته باشند و حرکتی در جهت تعالیم رسول مکرم اسلام داشته باشند.

وی در پایان سخنان خود به یکی از ویژگی های حضرت عباس(ع) اشاره کرد و گفت: امروز هم روز میلاد ابالفضل العباس(ع) است و مهمترین ویژگی ایشان مواسات ایشان با اهل بیت بیشتر باید مورد تاکید باشد.


نظرات کاربران
کد امنیتی