1400/02/05
آیت‌الله رضوانی: تقوا در عرصه اجتماع، نتیجه ایمان و عمل صالح است
جلسه چهارم از سلسله مباحث معرفتی قرآن به مناسبت ماه مبارک رمضان، روز شنبه 4 اردیبهشت در سامانه اسکای روم دفتر نهاد برگزار شد.
آیت‌الله رضوانی: تقوا در عرصه اجتماع، نتیجه ایمان و عمل صالح است

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، روز شنبه 4 اردیبهشت 1400، آیت‌الله رضوانی در جلسه چهارم از سلسله مباحث معرفتی قرآن با اشاره به اینکه قرآن به معنای واقعی کلمه کتابی جامع و دقیق است، گفت: بهترین پیام قرآن پیام امیرالمؤمنین است که می فرماید کسی کنار قرآن نمی نشیند و شاگرد قرآن نمی شود مگر اینکه دو اثر دریافت کند؛ اولاً هدایت پیدا می کند و این نعمت بالاترین نعمت است و دوم اینکه انسان را از جهالت، کوری، شقاوت، نادانی، بدبختی و نکبت دور می کند.
ایشان در ادامه اظهار داشت: قرآن هم بشیر است هم نذیر. واژه بشارت و انذار بارها در قرآن ذکر شده و از مهمترین سطوح قرآن است.
وی در ادامه با اشاره به این سوال که، محورهای بشارت های قرآنی چیست؟ گفت: یکی از محورهای بشارت در قرآن، ایمان و عمل صالح است. تقوا در عرصه اجتماع، نتیجه ایمان و عمل صالح است و فقط در یک کلمه ترک گناه نیست.
ایشان در ادامه به بیان شاخصه های تقوا و متقین پرداخت و اظهار داشت: امیرالمؤمنین(ع) در خطبه 193 نهج البلاغه 110 ویژگی را از متقین بیان می کند. منطقشان براساس حق است. اسلام گرایی به معنای حقیقی. پرهیز از اطاعت طاغوت هم از دیگر نشانه های تقواست. کلام را اگر شنیدند به همان میزان نقل کنند نه کمتر نه بیشتر. این افراد را ملائکه به بهشت بشارت می دهند همانطور که در قرآن می فرماید هم در دنیا هم در آخرت متقین را به بهشت و به پیروزی وعده های الهی و پیروزی حق بر باطل بشارت می دهند.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی