1400/02/08
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محمدی آشنانی: انسان، تجلی محبت خداوند است
جلسه ششم از سلسله مباحث معرفتی قرآن به مناسبت ماه مبارک رمضان، روز دوشنبه 6 اردیبهشت در سامانه اسکای روم دفتر نهاد برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محمدی آشنانی: انسان، تجلی محبت خداوند است

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، روز دوشنبه 6 اردیبهشت 1400، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محمدی آشنانی در جلسه ششم از سلسله مباحث معرفتی قرآن با اشاره به برخی ویژگی هایی که خداوند در مجموع به انسان داده، گفت: دوران کودکی از نظر قرآن دوران بازی است. در این دوران هر چیزی به بچه ها آموزش دهیم باید با بازی باشد. دوران بعدی دوران خیالات است، دوران نوجوانی و گرایش به زیبایی است و در دوران میانسالی انسان ها به داشته ها توجه می کنند و در دوران پیری انسان به دنبال عرض دادن به زندگی خود است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: مرحله بعد، حیات بعد از مرگ است. در واقع ما مرگ را می چشیم و می خوریم. مرگ مرحله ایست که همه باید درکش کنیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محمدی آشنانی در ادامه گفت: همه انسان ها که بدنیا می آیند با این ویژگی ها بدنیا می آیند؛ قرآن می فرماید ما شما را ثروتمند آفریدیم، گم شدن های در دوران کودکی باعث فقر می شود والا انسان موجودی ثروتمند است. نکته مهم دیگر که قرآن اشاره می کند این است که ما انسان را زیبا آفریدیم، اما فرهنگ ها تعاریف خاص خود از زیبایی دارند. قرآن می فرماید شما دارای نور هستید. خداوند همه انسان ها را از ظلمت به نور آورد اما اگر اولیا شما طاغوت شد شما را از نور به ظلمات می برند. ذات اقدس الهی به انسان جلال و شکوهی داده است که این محور اخلاق است. انسان تجلی محبت خداوند است و این محبت باید در بین انسان ها داد و ستد باشد.
ایشان در پایان تصریح کرد: قدرت انتخاب، شجاعت، خوش بینی و امید، از دیگر ویژگی هایی انسان هاست. اینها بخشی از ویژگی هایی است که خداوند به انسان داده است.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی