1400/03/29
دکتر طباطبایی‌فر: تغییرات کوچک می‌تواند یک بلوغ اجتماعی و دموکراسی را در جامعه ایجاد کند
به همت مدیریت هم‌اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه مجازی هم‌اندیشی استادان با عنوان «هیجان و انتخاب درست» روز سه‌شنبه 25 خرداد به‌صورت مجازی در سامانه اسکای‌روم دفتر نهاد برگزار شد.
دکتر طباطبایی‌فر: تغییرات کوچک می‌تواند یک بلوغ اجتماعی و دموکراسی را در جامعه ایجاد کند

به گزارش روابط‌عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، روز سه‌شنبه 25 خرداد 1400، دکتر طباطبایی‌فر، مشاور خانواده و مدرس مهارت‌های زندگی در جلسه هم‌اندیشی استادان دانشگاه، با اشاره به بحث نقدشوندگی، گفت: نقد نشدن و از طرفی عدم نقد کنندگی درست، یک مشکل بزرگ است و از طرفی دیگر فرهنگ نقد کنندگی با دید بسیار منفی فرهنگ خودی هم یک درد بزرگ و الگویی در نقدشوندگی با عنوان ما بدبختیم، ما بیچاره‌ایم و... بسیار دردآور است.
ایشان در ادامه، تحقیر فرهنگی خودی و ندیدن داشته‌های بزرگ و دستاوردهای مهم کشور را نقطه عجیب دیگر این فرهنگ غلط خواند و عدم خودباوری را به‌عنوان احساس نقص داشتن، احساس بی‌ارزش بودن و اینکه دانشمندانمان هم فهم و علم درست ندارند را بخشی دیگر از این فرهنگ زیان‌آور برشمرد.
دکتر طباطبایی فر در ادامه با اشاره به سفرهای خود به کشورهای مختلف به نقاط ضعف و قوت آنها اشاره کرد و گفت: نمی‌توان بخشی از کشور خود را با بخشی از یک کشور دیگر مقایسه کرد و نتیجه گرفت اینجا یک جامعه عقب‌مانده است. درحالی‌که ما نقاط قوت بسیاری در برابر همان کشورهای مطرح داریم.
وی در ادامه با اشاره به بحث انزوای اجتماعی و همچنین کفایت برای تصمیم‌گیری گفت: زیبایی انسانیت به تعامل افراد با یکدیگر است و اگر یک بررسی ساده کنیم می‌بینم که آزادی و دموکراسی در جامعه و حکومت امروز بسیار بیشتر از چند ده سال پیش است.
ایشان در ادامه با اشاره به خشم عمومی جامعه در برخوردها و مباحث، گفت: وقتی افراد جامعه با تحقیر و توهین با هم صحبت می‌کنند، قاعدتاً در سطح بالاتر هم همین رفتار را با هم خواهند داشت و نمی‌شود انتظار توافق بین احزاب را داشت.
دکتر طباطبایی‌فر در ادامه با برشمردن تاریخ انتخابات در کشور در سال‌های 76 تاکنون، پیروزی برخی افراد که برخلاف تصور از نظر مردم انتخاب حکومت نبودند را نشان سلامت انتخابات عنوان کرد.
ایشان در ادامه گفت: رأی دادن، یک حق برای هر فرد است، حتی اگر این تغییر یک هزارم درصدی باشد تا به تغییرات یک‌صدم درصدی و یک‌درصدی و... برسند. تغییرات کوچک می‌تواند یک بلوغ اجتماعی و دموکراسی را در جامعه ایجاد کند.
ایشان در خاتمه اظهار داشت: اگر آینده کشور برای شما مهم است حرف‌های دیگران را بشنوید، دقت کنید و با چشمان باز در انتخابات شرکت کنید و از هرآنچه که منجر به کدورت می‌شود دوری کنید و همیشه دقت کنید که تصمیمات شما تا چه حد مبتنی بر هیجان است.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی