1400/05/05
آیت‌الله تحریری: پیامبر در خطبه غدیر فرموده است آیه مدحی در قرآن نیامده که کسی و یا گروهی را به طور کامل ستایش کند مگر علی (ع)
به همت مدیریت امور روحانیون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه مجازی با عنوان «اخلاق عملی در سیره علوی» ویژه ائمه جماعات روز دوشنبه 4 مرداد در سامانه اسکای‌روم دفتر نهاد برگزار شد.
آیت‌الله تحریری: پیامبر در خطبه غدیر فرموده است آیه مدحی در قرآن نیامده که کسی و یا گروهی را به طور کامل ستایش کند مگر علی (ع)

به گزارش روابط‌عمومی نهاد رهبری مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه مجازی هم‌اندیشی ائمه جماعات با حضور آیت‌الله تحریری با موضوع «اخلاق عملی در سیره علوی» روز دوشنبه 4 مرداد 1400 از ساعت 16:30در بستر اسکای‌روم برگزار گردید.
در ابتدای جلسه آیت‌الله تحریری ضمن تبریک عید سعید غدیر خم، و با اشاره به یکی از فضیلت‌های علی (علیه‌السلام) گفت: همین بس که رسول خدا فرمود یا علی، خدا را نشناخت کسی جز تو و من، و من را کسی نشناخت جز تو و خدا، و تو را کسی نشناخت جز من و خدا.
ایشان در ادامه افزود: پیامبر در خطبه غدیر فرموده است آیه مدحی در قرآن نیامده که کسی و یا گروهی را به طور کامل ستایش کند مگر علی (علیه‌السلام).
آیت‌الله تحریری در ادامه به جملاتی از علی (علیه‌السلام) اشاره کرد که می‌فرمود با مردم فروتن باش، نرم‌خو و مهربان باش، گشاده‌رو و خندان باش. در نگاه‌هایت، و در نیم‌نگاه و خیره شدن به مردم، به‌تساوی رفتار کن، تا بزرگان در ستمکاری تو طمع نکنند، و ناتوان‌ها در عدالت تو مأیوس نگردند، زیرا خداوند از شما بندگان درباره اعمال کوچک و بزرگ، آشکار و پنهان خواهد پرسید، اگر کیفر دهد شما استحقاق بیش از آن را دارید، و اگر ببخشد از بزرگواری اوست. همچنین می‌فرماید: هرچند ساعتی از عمر تو باقی نمانده باشد، خدا را در راضی نگه‌داشتن مردم به خشم نیاور، زیرا خشنودی خدا جایگزین هر چیزی بوده امّا هیچ‌چیز جایگزین خشنودی خدا نمی‌شود.
ایشان در ادامه تصریح کرد: هم چنین حدیثی از امام علی (ع) است که می‌فرماید نماز را در وقت خودش به‌جای آر، نه اینکه در بیکاری زودتر از وقتش بخوانی، و به هنگام درگیری و کار آن را تأخیر بیندازی، و بدان که تمام کردار خوبت در گرو نماز است.
وی در انتهای جلسه به مناسبت ولادت امام هادی (علیه‌السلام) و با اشاره به یکی از شاگردان امام، حضرت عبدالعظیم حسنی گفت: در مقابل امام زانو می‌زد، دین خود را عرضه می‌کرد و می‌فرمود که شما امام بر حق هستید.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی