1400/07/28
دکتر یاسری: رسول اعظم (ص) پایان دهنده بربریت در اروپای نیمه وحشی و ظلم طبقاتی در امپراطوری ایران و منشأ تمدن بشری بود
به همت مدیریت هم‌اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه مجازی هم‌اندیشی استادان با عنوان «پیامبر تمدن‌ساز» روز سه‌شنبه 27 مهر به‌صورت مجازی در سامانه اسکای‌روم دفتر نهاد برگزار شد.
دکتر یاسری: رسول اعظم (ص) پایان دهنده بربریت در اروپای نیمه وحشی و ظلم طبقاتی در امپراطوری ایران و منشأ تمدن بشری بود

به همت مدیریت هم‌اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه مجازی هم‌اندیشی استادان با عنوان «پیامبر تمدن ساز» روز سه‌شنبه 27 مهر به‌صورت مجازی در سامانه اسکای روم دفتر نهاد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، روز سه‌شنبه 27 مهر 1400، دکتر ابوذر یاسری، عضو هیئت علمی دانشگاه و دبیر انجمن علمی بيانيه گام دوم انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران در جلسه هم‌اندیشی استادان دانشگاه، ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم (ص)و امام صادق (ع)، به نقد «روایت ضعیف و حداقلی» ای که درباره آثار پیامبر اعظم (ص) که در سطح جهان اسلام رواج دارد و منشأ شبهات متعدد درباره کارآمدی اندیشه اسلام و شخصیت آن حضرت شده است، پرداخت.
وی افزود: در حالی که به اذعان راویان منصف غربی، حضرت محمد (ص) منشأ علم و تمدن نوین بشری است، اندیشمندان و صاحب‌نظران برجسته اروپا به سرقت علمی غرب از تمدن اسلامی اعتراف نموده اند. اسناد و منابع این روایت جذاب و عالمانه از رسول اعظم (ص) در این نشست ارائه گردید.
وی در ادامه گفت: در کتاب دایره المعارف بریتانیا ذیل کلمه قرآن چنین آمده است: «محمد (ص) در میان رجـال و شخصیت‌های بزرگ دینـی و مـذهبی جهـان، موفق‌ترین و پیروزمندترین شخصیت عالم، به شمار می‌آید و رسـالت او تـوأم بـا توفیـق و پیـروزی قابل‌توجهی بوده است»
ایشان در ادامه مواردی را به‌عنوان نمونه نظرات افراد سرشناس اروپاییان در مورد پیامبر اکرم (ص) بیان کرد:
«بدون شک اگر او (محمد) را یکی از نوادر جهان و پاک‌ترین نابغه‌ای که گیتی توانسته است تاکنون پرورش دهد نیاوریم؛ باید او را یکی از بزرگ‌ترین انسان‌ها و یگانه شخصیتی بدانیم که قاره آسیا می‌تواند به وجود چنین فرزندی بر خود ببالد» (جان دیون پورت)
«در محمد چیزی وجود دارد که احترام همگان را برمی‌انگیزد و من در حق محمد بسیار بد کردم» (ولتر)
«ولتر به تاریخ و وجدان بشری خیانت کرده، زیرا سجایای عالی محمد را انکار نمود و مرد بزرگی را که بر چهره جهانیان فروغ الهی تاباند، موجود دیگری معرفی کرده است» (ناپلئون)
«این است محمد (ص) به هر میزانی کـه با آن عظمـت را بتوان اندازه‌گیری کرد ناچاریم بگوییم درعالم بزرگ‌تر از محمد (ص) مردی نیست» ( لامارتین)
در خاتمه، استادان حاضر در جلسه به ایراد سخن و نقد‌ها و پیشنهادهای خود پرداختند.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی