1400/08/26
دکتر حسینی: در مسائل تربیت جنسی فرزندان، حتماً استراتژی‌های تربیت جنسی با رویکردهای اسلامی را رعایت و پیاده‌سازی کنیم
به همت معاونت فرهنگی دانشکده توان‌بخشی و دفتر هم‌اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، کارگاه سلامت جنسی فرزندان ویژه اساتید دانشگاه روز سه‌شنبه 25 آبان 1400 به‌صورت مجازی و بر بستر سامانه اسکای‌روم برگزار شد.
دکتر حسینی: در مسائل تربیت جنسی فرزندان، حتماً استراتژی‌های تربیت جنسی با رویکردهای اسلامی را رعایت و پیاده‌سازی کنیم

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، کارگاه سلامت جنسی فرزندان، ویژه اساتید دانشگاه با حضور دکتر سید کمیل حسینی روز سه‌شنبه مورخ 25 آبان ماه 1400 از ساعت 13 به‌صورت مجازی و بر بستر سامانه اسکای روم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر حسینی ضمن تسلیت وفات حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، با اشاره به راهکارهای آموزشی سلامت جنسی فرزندان گفت: در کشورهای غربی دو نوع رویکرد برای آموزش‌های سلامت جنسی داریم، اولین رویکرد، رویکرد خویشتن‌داری است و به این موضوع اشاره دارد که تا قبل از ازدواج باید به‌صورت کلی ارتباط جنسی را کنار گذاشت. اما این رویکرد در عمل چندان موفق نبوده، چرا که طبق آخرین آمار میانگین سن ارتباط جنسی در آمریکا حدود 16 است، این یعنی بیش از نیمی از کودکانی که به سن 16 سالگی رسیده‌اند روابط جنسی را تجربه کرده‌اند. دومین رویکرد، رویکرد آموزش‌های جامع جنسی است که اشاره می‌کند چون رویکرد قبلی موفق نبوده بنابراین نباید سخت‌گیری را دوچندان کرد و باید با صرف هزینه و اقدامات آموزشی درست و منطقی مانع از دچار شدن کودکان به عواقب خطرناک مسائل جنسی شد.
وی در ادامه افزود: البته طبق جدیدترین نتایجی که پژوهشگران در سایت RAINNمنتشر کرده‌اند با اینکه این رویکردها از دهه 60 میلادی با جدیت بسیار زیاد آغاز شده و هزاران میلیارد هزینه صرف پیاده‌سازی این قبیل اقدامات شده است، اما همچنان این رویکرد آموزشی در دنیای واقعی نتوانسته به‌صورت چشمگیر تاثیر بگذارد.
ایشان در ادامه با اشاره به استراتژی‌های تربیت جنسی با رویکردهای اسلامی افزود: ما باید چندین راهبرد را در مسائل تربیت جنسی حتماً رعایت و پیاده‌سازی کنیم که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهم کرد: هویت‌دهی جنسی، کاهش تحریک جنسی در جامعه، تأمین نیاز برای رسیدن به آرامش و شادکامی نه لذت، حفاظت و نگه داشت، کاهش آسیب و درمان، تلاش برای رسیدن به شادکامی نه لذت و...


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی