1401/02/11
رضازاده: انسان با قرائت قرآن می‌تواند به حقایق خلقت، عالم معنا و بسیاری از حقایق دست پیدا کند
به همت مدیریت هم‌اندیشی استادان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و با همکاری دانشکده پیراپزشکی، جلسه مجازی هم‌اندیشی استادان با عنوان «دست‌هایی برای تقدیر» روز چهارشنبه 7 اردیبهشت به‌صورت مجازی در سامانه اسکای‌روم برگزار شد.
رضازاده: انسان با قرائت قرآن می‌تواند به حقایق خلقت، عالم معنا و بسیاری از حقایق دست پیدا کند

به گزارش روابط‌عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، روز چهارشنبه 7 اردیبهشت 1401، استاد یاسر رضازاده، مدرس مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران، در جلسه هم‌اندیشی استادان دانشگاه، با اشاره به روایات مختلف، به بیان ویژگی‌ها و عظمت شب قدر در قرآن، روایات و ادعیه مختلف پرداخت و گفت: یکی از کارکردهای شب قدر و ماه رمضان، دوری از آتش جهنم است. هرکسی دوست دارد به افرادی که آزاد شده از آتش هستند نگاه کند، به افرادی که در حال یادگیری هستند نظر کند. برای هر دانش‌آموزی که قدم بر زمین می‌گذارد، خداوند رحمت می‌فرستد و ملایکه برای او استغفار می‌کنند.

ایشان در پاسخ به این سؤال که آیا علم دینی داریم یا خیر؟ گفت: علمی که موضوعش علم و فعل خدا باشد صددرصد علم است و علومی مانند فیزیک و طب و... از نظر دین علم محسوب می‌شوند.
استاد رضازاده در ادامه اظهار داشت: وجود ایام و ساعات خاص را از نعمت‌های خداوند دانست که در آن فرصت‌های خوبی برای انسان است تا بتواند هم توبه کند هم دعا کند و بتواند اجر و پاداش و اعمال نیکو انجام دهد. اگر خداوند از انسان انتظار دارد که برای آخرت توشه‌ای بفرستد از این سمت این فرصت‌ها و نعمت‌های ویژه به‌عنوان ساعت‌ها و ایام خاص هم قرار داده است.
ایشان در ادامه افزود: اولین نعمت، سوره قدر است، مانند شب قدر که 83 سال، معادل یک‌عمر یا عدد کثرت ارزش دارد. دومین نعمت، در این ماه مبارک، قرآن کریم است. نزول قرآن در ماه رمضان، عظمت این ماه و شب قدر را نشان می‌دهد. نعمت دیگر، نزول ملائک و روح در شب قدر بر روی زمین و رسیدن به حضور امام عصر (عج) است تا انسان بتواند در رقم زدن تقدیر و مقدرات سالیانه خود دخالت کند.

ایشان در پایان اظهار داشت: انسان با قرائت قرآن می‌تواند به حقایق خلقت، عالم معنا و بسیاری از حقایق دست پیدا کند.


نظرات کاربران
کد امنیتی