1401/02/12
برگزاری جلسه تدبر در قرآن کریم در بیمارستان سینا
در راستای نهضت تفسیر قرآن کریم رمضان 1443، جلسه تفسیروتدبردر قرآن کریم در بیمارستان سینا برگزار شد.
برگزاری جلسه تدبر در قرآن کریم در بیمارستان سینا

به گزارش روابط‌عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، به همت مرکز فرهنگی قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و بیمارستان سینا، جلسه تدبر در قرآن کریم، روز شنبه 10 اردیبهشت 1401 در بیمارستان سینا برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقابابا، باتوجه‌به اهمیت موضوع برکت از نگاه قرآن و روایات، گفت: در قرآن آمده است اگر جوامع انسانی ایمان بیاورند و تقوا داشته باشند از زمین و آسمان دریچه‌های برکت به روی آنها گشوده می‌شود. عوامل مؤثری که باعث فزونی عمر و برکت زمان در زندگی ما می‌شود، اخلاق و انصاف، مقید بودن به نماز اول وقت، تلاوت قرآن در منزل و رضایت پدر و مادر است.
ایشان در ادامه گفت: در بررسی و توجه به زندگی علما و بزرگان، وجود برکت در وقت و عمرشان کاملاً مشهود است. اغلب دارای کتاب‌های چندجلدی و یا مقالات فراوان، تألیف، تدریس و ... بوده که همه اینها نشان از وسعت برکت در زندگی است.

ایشان در خاتمه با اشاره به فرمایش امیرالمؤمنین علی (ع) «خانه‌ای که در آن قرآن خوانده شود و ذکر خدا در آن برده شود، برکتش زیاد می‌گردد.» گفت: توجه کرده‌اید که این روزها همه مدعی‌اند وقت نداریم و به کارهایمان نمی‌رسیم؟ چون برکت وقت و عمرشان کم شده، آسایش دارند ولی آرامش ندارند و پناه به داروهای آرام‌بخش می‌برند. به‌جای پناه بردن به داروها، به خدا پناه ببرید. نماز اول وقت، قرائت قرآن به طور روزانه، رضایت پدر و مادر، انصاف داشتن در زندگی و همچنین دعا و ذکر و استغفار، وسعت روزی و برکت عمر را افزون می‌کند.


نظرات کاربران
کد امنیتی