1401/03/04
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: به تعبیر زیبای امام، واقعا خدا خرمشهر را آزاد کرد.
جلسه کمیته طرح و برنامه دفتر نهاد، روز سه‌شنبه 3 خرداد 1401 در سالن شورای ساختمان معاونت دانشجویی و فرهنگی برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: به تعبیر زیبای امام، واقعا خدا خرمشهر را آزاد کرد.

به گزارش روابط‌عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این جلسه از ساعت 10 روز سه‌شنبه 3 خرداد 1401 با حضور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید قریشی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین غفاری، معاون دفتر نهاد، مدیران و رابطین نهاد در دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

در این جلسه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی، با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص) «عَلامَةُ الصّابِرِ فى ثَلاثٍ ... »، به شرح این حدیث مبارک پرداخته و فرمود: « انسان صابر سه خصلت دارد؛ «اَوَّلُها اَنْ لا يَكْسِلَ، اولین مورد این است که دچار کسالت و تنبلی نمی شود؛ «الثّانِيَةُ اَنْ لا يَضْجُرَ»، دومین مورد این است که افسرده و دلتنگ و بی حوصله و بی تاب نمی شود؛ «وَالثّالِثَةُ اَنْ لا يَشْكُو مِنْ رَبِّهِ عَزَّوَجَلَّ»، سومین مورد هم این است که از پروردگارش شکایت نمیکند؛ «لانّهُ اِذا كَسِلَ فَقَدْ ضَيَّعَ الْحَقَّ وَ اِذا ضَجَرَ لَمْ يُؤَدِّ الشُّكْرَ وَ اِذا شَكى مِنْ رَبِّهِ عَزَّوَجَلَّ فَقَدْ عَصاهُ»، زيرا اگر كسل باشد، حقّ را ضايع مى سازد، اگر بى حوصله باشد، شكر را به جا نمى آورد و اگر از پروردگارش شكايت كند او را نافرمانى كرده است... در واقع در کنار زائل کردن حق، یک کار دیگر را انجام می دهد و یک رفتار و حالت سستی به خود می گیرد. »

ایشان در ادامه فرمود: « طبق این حدیث " اِذا ضَجَرَ ... " اگر شما سست شوید، کار زائل می شود، معلوم می شود که اگر انسان سست شود، در ایمانش مشکل رخ داده است. حضرت می فرماید وقتی انسان سست شود، حق بر زمین می ماند و این سستی انسان را افسرده می سازد و انسانی که افسرده باشد دیگر شکر نعمت به جا نمی آورد. ما باید در نظر داشته باشیم که زندگیمان مانند باشگاه ورزشی است، خوش نمیگذرد اما خوب میگذرد، ممکن است حتی در باشگاه کتک بخوریم که چه بسا این اتفاق باعث خوش گذرانی ما نیست اما خواهان آن بابت رشد و ارتقای خود هستیم و از این جهت خوب میگذرد و انسان این چنین مخلوقی است .. »

ایشان در ادامه سخنان خود بابت سالروز آزادسازی خرمشهر بیان کردند که سوم خرداد برای ما فتح المبین دوباره بود، بطوری که بعد از این عملیات هیچ کس این موفقیت را باور نمیکرد. نه تنها دامنه عملیات خیلی گسترده بود و حدود 2500 کیلومتر آزاد شد، بلکه هیچکس باور نداشت این تعداد اندک از نیروهای ما با وجود انبوه زیادی از شهید و مجروح، بلافاصله خود را برای عملیات بعدی آماده کنند. واقعا تعبیر امام، تعبیر زیبایی بود که «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

در پایان جلسه هر یک از رابطین به شرح فعالیت های انجام گرفته و برنامه های آتی خود اشاره کرده و به اظهار نظر پرداختند.


نظرات کاربران
کد امنیتی