1398/02/30
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عطامنش: یادآوری نعمت‌های خداوند متعال باعث افزایش محبت خدا در قلب انسان می‌شود
در راستای نهضت تفسیر قرآن کریم رمضان 1440، جلسه تفسیر قرآن کریم در نمازخانه خوابگاه بین‌الملل برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عطامنش: یادآوری نعمت‌های خداوند متعال باعث افزایش محبت خدا در قلب انسان می‌شود
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه تفسير قرآن كريم روز یکشنبه، 29 اردیبهشت 98 در نمازخانه خوابگاه بین‌الملل برگزار شد.
در این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین عطامنش به تفسیر آیه 9 سوره احزاب پرداخت و گفت: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا نِعْمَةَ اللَّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ جَاءَتْكُمْ جُنُودٌ فَأَرْسَلْنَا عَلَيْهِمْ رِيحًا وَجُنُودًا لَمْ تَرَوْهَا وَكَانَ اللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرًا ـ اى كسانى كه ايمان آورده‌اید نعمت‏ خدا را بر خود به ياد آريد آنگاه‌که لشكرهايى به‌سوی شما [در] آمدند پس بر سر آنان تندبادى و لشكرهايى كه آن‌ها را نمی‌دیدید فرستاديم و خدا به آنچه می‌کنید همواره بيناست» یاد نعمت‌ها مورد سفارش خداوند است. انسان در معرض فراموشی نعمت است و به تذکر و یادآوری نیاز دارد و برای اینکه محبت خداوند در دل ما بیشتر شود لازم است نعمت‌های خداوند متعال را در زندگی‌مان همه‌روزه یادآوری کنیم.
وی در ادامه اظهار داشت: همان‌طور که در بحار جلد 13 در روایتی از امام باقر نقل‌شده: خداوند به موسی علیه‌السلام فرمود مرا دوست بدار و مرا محبوب خلق کن؛ موسی عرض کرد خدا می‌دانی که هیچ‌کس غیر از تو نزد من محبوب نیست، اما خدایا با بندگان چه‌کار کنم که تو محبوب آن‌ها شوی؟ خداوند فرمود نعمت‌های مرا به یاد آن‌ها بیاور که اگر چنین شد، یقیناً محبت من در دل آن‌ها خواهد ماند.

آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی