1398/03/08
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سالمی: تداوم ذکر و یاد خدا، زندگی مؤمن را پر از نورانیت، دلدادگی، آرامش و عشق حقیقی می‌کند
در راستای نهضت تفسیر قرآن کریم رمضان 1440، جلسه تفسیر قرآن کریم در دانشکده دندان‌پزشکی برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سالمی: تداوم ذکر و یاد خدا، زندگی مؤمن را پر از نورانیت، دلدادگی، آرامش و عشق حقیقی می‌کند
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه تفسير قرآن كريم روز سه‌شنبه، 7 خرداد 98 در دانشکده دندان‌پزشکی برگزار شد.
در این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سالمی به تفسیر آیه 41 سوره احزاب «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا ـ اى كسانى كه ايمان آورده‌اید خدا را ياد كنيد يادى بسيار» پرداخت و اظهار داشت: برای ذکر کثیر آثار برکاتی واردشده که عمل به آن زندگی مؤمن را پر از نورانیت، دلدادگی، آرامش و عشق به خدا می‌کند و انسان ذاکر را به حلقه عبودیت متصل می‌کند که بالاترین نشان بندگی است و اعراض از این ذکر کثیر بنا بر روایات وارده و آیات نورانی قرآن کریم ازجمله «واعرض عن ذکری فان له معیشه ضنکا» در سوره مبارکه طه روند زندگی وزندگانی و حیات معنوی و معرفتی را بی‌برکت می‌کند و در حصاری از سختی و مشقتی که در آن نشانی از نور خدا نیست قرار می‌دهد.
وی در ادامه افزود: خداوند در قرآن نماز را هم از مصادیق و موارد ذکر کثیر بیان می‌کند و می‌فرماید «اقم الصلاه لذکری» ـ که در شبانه‌روز خوانده می‌شود.
وی در ادامه پیامدهای آیه را برشمرد و اظهار داشت: ذکر باید دائمی باشد و تلاوت قرآن و ادای نماز در شبانه‌روز. همچنین ذکر فقط زبانی نباشد بلکه قلبی و در رفتار تجلی داشته باشد وی در پایان سخنان خود گفت: در روایات برای ذکر حدودی مشخص نشده و ذکر کثیر معنایش همین است.

آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی