1398/03/13
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سالمی: رابطه امت و امام همواره رابطه‌ای قلبی است
در راستای نهضت تفسیر قرآن کریم رمضان 1440، جلسه تفسیر قرآن کریم در دانشکده دندان‌پزشکی برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سالمی: رابطه امت و امام همواره رابطه‌ای قلبی است
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه تفسير قرآن كريم روز یکشنبه، 12 خرداد 98 در دانشکده دندان‌پزشکی برگزار شد.
در این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سالمی به تفسیر آیه 56 سوره احزاب «إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًاـ خدا و فرشتگانش بر (روان پاک) این پیغمبر صلوات و درود می‌فرستند شما هم ای اهل ایمان، بر او صلوات و درود بفرستید و با تعظیم و اجلال بر او سلام گویید و تسلیم فرمان او شوید» پرداخت و گفت: در ادامه ذکر کثیر درآیات قبل این آیه شریفه بالاترین ذکر است و همچنین به تعبیر بزرگان علم تفسیر و عرفان یکی از بالاترین اذکار برای قرب الی الله است. ما می‌بینیم که دریک جمله کوتاه اما پرمغز خداوند منان هم توحید و هم نبوت وهم امامت و ولایت اهل‌البیت را گنجانده است و به این آیه شریفه و این ذکر، نورانیت وافر و دوچندان بخشیده است.
وی در ادامه افزود: حتی در منابع اهل سنت هم اهمیت درود و سلام و همراهی با رسول خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم واردشده است.
وی در پایان به نکته‌های تفسیری این آیه شریفه ازجمله، سلام و درود لفظی اشاره کرد و اظهار داشت: سلام و درود لفظی هنگامی کامل می‌شود که همراه با تسلیم و اطاعت خدا و رسول و ائمه علیهم‌السلام باشد که می‌فرماید تسلیما. رابطه امت و امامت همواره رابطه‌ای همراه با اظهار و علاقه قلبی ایست و مداومت بر این ذکر موجب سنگینی اعمال در قیامت است و موجب استجابت دعا در دنیاست. آن چنانکه علامه امینی می‌فرماید هر کس بعد از صلوات «و عجل فرجهم» را بگوید، من او را در ثواب کتاب الغدیرم شریک می‌کنم.

آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی