1398/08/21
برگزاری جلسه معارفه ائمه جماعات خوابگاه‌ها و دانشکده‌های دانشگاه با مسئول نهاد
به همت مدیریت امور روحانیون و مبلغین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جلسه معارفه ائمه جماعت خوابگاه‌ها و دانشکده‌ها دانشگاه علوم پزشکی تهران با مسئول نهاد برگزار شد.
برگزاری جلسه معارفه ائمه جماعات خوابگاه‌ها و دانشکده‌های دانشگاه با مسئول نهاد
گالری عکس
به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این نشست از ساعت 14 روز دوشنبه 20 آبان ماه 98 با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران و 22 تن از ائمه جماعات خوابگاه‌ها و دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران در سالن شورای دفتر نهاد واقع در ساختمان معاونت غذا و دارو برگزار شد.
در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی، ضمن تبریک ایام ولادت با سعادت پیامبر مکرم اسلام و حضرت امام جعفر صادق علیه‌السلام با اشاره به نقش خطیر ائمه جماعات در فضای دانشگاه گفت: از خداوند متعال بابت توفیق این خدمت مهم سپاسگزاریم در قبال این مسئولیت سنگینی که بر عهده ماست از حضرت باری‌تعالی یاری می‌طلبیم.
وی در ادامه با تأکید بر حضور عالمانه روحانیت در فضای دانشگاه، گفت: حضور شما در بین دانشجویان صرف خواندن نماز جماعت و برگزاری مراسم مناسبتی نیست بلکه حضور عالمانه با ابزار و روش‌های اقناع‌کننده در برابر مسائل و شبهات دانشجویان وظیفه اصلی ماست.
مسئول نهاد در ادامه با معرفی کتاب «طرح کلی اندیشه‌های اسلامی» - که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی تألیف شده است - به‌عنوان یکی از منابع مهم برای ارائه به دانشجویان، گفت: تجربه من نشان می‌دهد که اگر دانشجو بداند که می‌تواند از شما استفاده کند و شما چیزی برای ارائه به دانشجو داشته باشید آنگاه هرگز شما را رها نمی‌کند و در کنار شما باقی خواهد ماند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی در خاتمه با اشاره به ظرفیت‌های فضای مجازی برای استفاده توسط دانشجویان، گفت: بحمدالله دوره‌های خوبی در مرکز آموزش‌های مجازی دانشجویان وجود دارد که می‌توان برای از بین بردن برخی از آسیب‌های موجود در فضای دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها، از این دوره‌ها استفاده کرد.
در ادامه جلسه ائمه جماعات حاضر در نشست ضمن معرفی خود و مرکزی که در آن اقامه نماز دارند، به مسائل و مشکلات و آسیب‌های اقامه نماز در مراکز خود پرداختند.


آخرین خبرها
پر بازدیدترین خبرها
سامانه‌های نهاد
نظرات کاربران
کد امنیتی