1400/04/08
برگزاری مراسم میلاد امام رضا (علیه‌السلام) در خوابگاه احمدی دانشجویان بین‌الملل
به همت رابط بین‌الملل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مراسم میلاد امام رضا علیه‌السلام در خوابگاه احمدی برگزار شد.
برگزاری مراسم میلاد امام رضا (علیه‌السلام) در خوابگاه احمدی دانشجویان بین‌الملل

به گزارش روابط‌عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این مراسم از ساعت 19 روز سه‌شنبه 1 تیر 1400 در نمازخانه خوابگاه احمدی برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، اشتیاقی، مداح اهل بیت، به مدیحه سرایی پرداخت.
در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین دهقان، رابط بین‌الملل نهاد رهبری در دانشگاه، گفت: از وجود مبارک حضرت رضا (علیه‌السلام) در کتاب‌های عصر غیبت صغری، یعنی نزدیک به روزگار امام یازدهم، روایتی نقل شده که متن روایت نشان می‌دهد امام خطابشان به همه انسان‌هاست. ائمه ما این امید را داشتند که روزی سخنان ملکوتی‌شان به همه مردم دنیا برسد، این امیدشان الان دارد به‌تدریج تحقق پیدا می‌کند. دیگر قاره‌ای نمانده که اسلام را نشناسد. به قول قرآن مجید و روایات که کلمه طوبی را در آیه یا روایت به کار گرفتند، "خوش به حال آنهایی که می‌شنوند" و امام صادق می‌فرماید به گوشِ قبول هم می‌شنوند، فقط لفظ و صوت نمی‌شنوند، آن نوع شنیدن، شنیدن با گوش حیوانی است. اما شنیدن و قبول کردن، شنیدن انسانی است. شنیدن با انصاف است، شنیدن با اخلاق است که انسان حرف حقی را بشنود و قبول کند. قبول که کند دیگر مشکل عمل و اجرا ندارد. وقتی حق را می‌پذیرد شروع می‌کند به رنگ گرفتن از حق.
ایشان در ادامه با اشاره به آیه 18 سوره مبارکه الزمر، «الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُولَئِكَ هُمْ أُولُو الْأَلْبَابِ - به سخن گوش فرامى‏ دهند و بهترين آن را پيروى مى كنند اينانند كه خدايشان راه نموده و اينانند همان خردمندان» گفت: قرآن مجید بارها مسئله گوش را در بین اعضا و جوارح مطرح کرده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دهقان در پایان اظهار داشت: کلام رسول خدا و ائمه طاهرین نیکوترین کلام است. قرآن می‌فرماید اینهایی که به گوشِ قبول می‌شنوند و به اجرا می‌گذارند، کسانی هستند که خدا دستشان را گرفته و می‌فرماید من اگر خیری در بنده‌ام ببینم دستش را می‌گیرم، راه را خودم می‌برم و تا لحظه آخر عمرش در حرکت‌دادنش کمک او هستم.
در ادامه، این مراسم با اجرای مسابقات و اهدای لوح نورانی صلوات خاصه امام علی بن موسی‌الرضا (علیه‌السلام) از طرف رابط بین‌الملل دفتر نهاد و پذیرایی خاتمه یافت.


نظرات کاربران
کد امنیتی